Iztekel se je rok za preklic odločitve o ukinitvi Muzeja slovenske osamosvojitve. Peterle: Sledi akcijski načrt

Uredništvo

Politični veterani prve demokratične slovenske vlade, ki je vodila zmagovito vojno za osamosvojitev, so se postavil odločno proti »združevanju orkestrov«: Dimitrij Rupel, Janez Janša, Lojze Peterle in Jelko Kacin.
Pred tedni je Združenje za vrednote slovenske osamosvojitve (VSO) sporočilo: "Če se vlada do 10. februarja ne bo odpovedala odločitvi o ukinitvi samostojnega Muzeja slovenske osamosvojitve, bo Združenje VSO začelo izvajati akcijski načrt v obrambo osamosvojitvi Slovenije in njenih vrednot."

Predsednik združenja VSO Lojze Peterle je v soboto, dan po izteku roka, za 24ur povedal: "Vlada odločitve ni preklicala, z nami se ne pogovarja, zato sledi akcijski načrt." Kot je dodal, bodo Slovenijo zaposlili z "domoljubnim in državotvornim delovanjem. Ena od začetnih zadev bo gotovo zborovanje v podporo muzeju."

Na očitke ministrice za kulturo Aste Vrečko o "militantni retoriki" pa pravi: "Nisem za to, da bi nam revolucionarji pripisovali revolucionarne metode. Delovali bomo v skladu z zakoni in našimi pogledi."  Izvajanje načrta je sicer napovedano za spomladanske dni, še poroča 24ur.

Preberite tudi kolumno dr. Dimitrija Rupla: Ne odnehati  
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki