Iztekel se je rok za preklic odločitve o ukinitvi Muzeja slovenske osamosvojitve. Peterle: Sledi akcijski načrt
Pred tedni je Združenje za vrednote slovenske osamosvojitve (VSO) sporočilo: "Če se vlada do 10. februarja ne bo odpovedala odločitvi o ukinitvi samostojnega Muzeja slovenske osamosvojitve, bo Združenje VSO začelo izvajati akcijski načrt v obrambo osamosvojitvi Slovenije in njenih vrednot."
Predsednik združenja VSO Lojze Peterle je v soboto, dan po izteku roka, za 24ur povedal: "Vlada odločitve ni preklicala, z nami se ne pogovarja, zato sledi akcijski načrt." Kot je dodal, bodo Slovenijo zaposlili z "domoljubnim in državotvornim delovanjem. Ena od začetnih zadev bo gotovo zborovanje v podporo muzeju."
Na očitke ministrice za kulturo Aste Vrečko o "militantni retoriki" pa pravi: "Nisem za to, da bi nam revolucionarji pripisovali revolucionarne metode. Delovali bomo v skladu z zakoni in našimi pogledi." Izvajanje načrta je sicer napovedano za spomladanske dni, še poroča 24ur.
Predsednik združenja VSO Lojze Peterle je v soboto, dan po izteku roka, za 24ur povedal: "Vlada odločitve ni preklicala, z nami se ne pogovarja, zato sledi akcijski načrt." Kot je dodal, bodo Slovenijo zaposlili z "domoljubnim in državotvornim delovanjem. Ena od začetnih zadev bo gotovo zborovanje v podporo muzeju."
Na očitke ministrice za kulturo Aste Vrečko o "militantni retoriki" pa pravi: "Nisem za to, da bi nam revolucionarji pripisovali revolucionarne metode. Delovali bomo v skladu z zakoni in našimi pogledi." Izvajanje načrta je sicer napovedano za spomladanske dni, še poroča 24ur.
Preberite tudi kolumno dr. Dimitrija Rupla: Ne odnehati
Povezani članki
Zadnje objave
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
rasputin
In kakšen akcijski načrt imajo? Upam, da ne kot tisti vic, ko vstopi kavboj v saloon in naroči kozarec mleka.
Obstopijo ga drugi kavboji in se mu posmehujejo z rokami na pištolah, pripravljenih na strel. Kavboj pa jim reče: Če takoj ne odidete, bom naredil isto, kot je naredil moj oče pred petindvajstimi leti v tem saloonu.
Izzivalci se prestrašijo in pustijo mlekopivca pri miru. Ta popije mleko, ga plača in medtem, ko plačuje, ga krčmar tiho vpraša, kaj je naredil njegov oče pred 25 leti v tem saloonu, kavboj pa reče: Nič. Spil je mleko in odšel.
Kake strašne prekucije Peterle & Co ne bodo delali. Kaj jim torej preostane? Kolesarjenje pred parlamentom?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.