Papež Frančišek vernike pozval k molitvi za predhodnika Benedikta, ki je "zelo bolan"

Uredništvo

Papež Frančišek se je danes zahvalil upokojenemu papežu Benediktu XVI. za njegovo služenje Cerkvi, hkrati pa je vernike pozval naj molijo zanj, saj je po Frančiškovih besedah zelo bolan.

Tiskovni predstavnik Vatikana Matteo Bruni je sicer dejal, da se je Benediktu stanje poslabšalo, a da je trenutno stanje pod nadzorom, zdravniki pa ga nenehno spremljajo.

Po izjavi je papež Frančišek šel na obisk v samostan Mater Ecclesiae, kjer Benedikt že vse od svojega odstopa leta 2013. Benedikt je po svojem prihodu v samostan le redko sprejemal obiskovalce, še manj pa se je pojavljal v medijih, z izjemo pogovorov z večinoma nemško govorečimi novinarji.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki