Od začetka vojne Rusi v Srbiji ustanovili skoraj 5000 podjetij
V Srbijo je lani prišlo skoraj 440.000 Rusov in Ukrajincev, pri čemer pa so Rusi v tej državi ustanovili skoraj 5000 podjetij.
Največ podjetij v lasti ruskih in ukrajinskih državljanov, je v Beogradu in Novem Sadu, delujejo pa na področju računalniškega programiranja in svetovanja ter oblikovanja in oglaševanja.
Prihod ruskih državljanov v Srbijo je povzročil veliko rast cen stanovanjskih najemnin, zlasti v Beogradu in Novem Sadu. Po besedah nepremičninskih strokovnjakov so se te v Srbiji zdaj začele umirjati, a padca cen vseeno še ne pričakujejo.
Največ podjetij v lasti ruskih in ukrajinskih državljanov, je v Beogradu in Novem Sadu, delujejo pa na področju računalniškega programiranja in svetovanja ter oblikovanja in oglaševanja.
Prihod ruskih državljanov v Srbijo je povzročil veliko rast cen stanovanjskih najemnin, zlasti v Beogradu in Novem Sadu. Po besedah nepremičninskih strokovnjakov so se te v Srbiji zdaj začele umirjati, a padca cen vseeno še ne pričakujejo.
Povezani članki
Zadnje objave
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Nov dan, nov zaplet – državna proslava znova razburja
23. 6. 2026 ob 7:29
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
8 komentarjev
Peter Klepec
No, Rasputin, a tile Rusi osvajajo in prosvetljujejo svet, ali pa so samo zbezali pred noro vlado?
rasputin
Peter Klepec, če ne razumeš, zakaj so ti Rusi zapustili Rusijo, se javi za plačanca v ukrajinsko armado. Če boš preživel tistih nekaj dni ali morda tednov, kolikor je običajna življenjska doba plačancev na rusko-ukrajinski fronti, potem boš morda razumel, zakaj so ti ljudje zapustili Rusijo. Če se bo ta vojna nadaljevala, bo lahko eskalirala in zajela tudi Evropo. Potem ti ne bo treba hoditi v Ukrajino, da boš okusil vojno. Tudi v tem primeru boš morda razumel, zakaj ljudje bežijo pred vpoklicem v vojsko. Prav gotovo pa ni, da boš kdaj kaj razumel, ker kažeš osupljivo nizko stopnjo razumevanja vsega v zvezi z vojno v Ukrajini.
Madison
"....če ne razumeš, zakaj so ti Rusi zapustili Rusijo, se javi za plačanca v ukrajinsko armado..." ******* rasPutin, zopet primerjate repo z ananasom - kar je praktično neprimerljivo. Skupni imenovalec med tema stvarema je pojem - 'rastlina', pri čemer je repa korenina ene, ananas pa sadež druge rastline. Prav nobenega smisla ni v primerjavi neprostovoljno mobiliziranih ruskih državljanov v agresorsko putinistično vojsko, ki napada in zaseda ozemlje suverene tuje države Ukrajine, s prostovoljno vključenih tujih državljanov v ukrajinsko vojsko, ki brani napadeno lastno suvereno državo Ukrajino pred rusko agresijo. Skupni imenovalec obeh vojskà je 'vojna' - pri čemer je ruska vojska povzročitelj vojaške agresije (lahko ji rečemo gonilo ali "korenina" vojne) na tujem ozemlju, ukrajinska vojska pa je obrambna vojska s plemenitim namenom, ker brani lastno domovino pred agresorjem (torej je ta vojska zgolj nujna posledica ali "sad" vojne, t.j. "rastline", ki je odgnala iz ruske "korenine"). Motiv množičnega bega mladih Rusov iz lastne domovine v Srbijo je prisilna mobilizacija. O tem piše Peter Klepec.
Madison
popravek:... s prostovoljno vključenimi tujimi državljani v ukrajinsko vojsko, ki brani...
rasputin
Mad-son, odstrani si plašnice in poglej na svet celovito. Najprej je Amerika izvedla državni udar v Ukrajini, ki je odnesel legalno izvoljenega predsednika in postavila na njegovo mesto ultranacionalistični - neonacistični - režim, ki je sprožil genocidno državljansko vojno zoper rusko manjšino v Ukrajini. Tu je izvirni greh ukrajinske tragedije. Rusija se je le odzivala na poteze Washingtona in Kijeva. Vnaprej je bilo jasno, da Rusija ne bo v nedogled križem rok gledala iztrebljanja njene manjšine v Ukrajini. Napake v življenju se plačajo. Tako kot je Srbija plačala za genocidno politiko v odnosu do Kosovarjev z izgubo Kosova, bo tudi Ukrajina plačala za svojo zgrešeno genocidno politiko z izgubo Krima in Donbasa. Washington kot glavni krivec ukrajinske tragedije se bo v primernem trenutku umaknil, Ukrajincem pa prepustil pogorišče, ki ga je ustvaril s svojo imperialistično politiko. Tako kot je to naredil že v Afganistani, Iraku, Siriji, Libiji ...
Madison
"V Srbijo je lani prišlo skoraj 440.000 Rusov in Ukrajincev, pri čemer pa so Rusi v tej državi ustanovili skoraj 5000 podjetij."
**********
Hm... ali je to dobro ali slabo za Srbe v Srbiji?
Sonatine
In EU bi to greznico balkansko-ruskih špijunov imela v svoji sestavi?
Rokc5
Sonatine: Vprašanje, če vseeno tukaj le ne gre za Ruse, ki so bili primorani zbežati pred Putinom. Glede na prekinjene trgovsko-poslovne stike z Rusijo, ki bodo verjetno ostali za kar nekaj časa, si ne predstavljam, da bi tile Rusi delovali kot neka peta kolona, ampak so dejansko zbežali iz Rusije in se ji odpovedali. Verjetno bodo tudi vrnili rusko državljanstvo, če bo vedno bolj očitno, da Putin s svojo smerjo razvoja avtokratske Rusije ne bo popustil. Saj je bilo isto v letih 1918-1925, ko so Rusi bežali iz boljševiške Sovjetske zveze, že takrat se jih je del zatekel v Yu Kraljevino.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.