Ob zagonu daljnovoda Cirkovce-Pince srečanje med Golobom in Orbanom

Uredništvo

Vir: Pixabay
Viktor Orban je spet prišel v Slovenijo na obisk, tokrat v čast začetka rednega obratovanja daljnovoda Cirkovce-Pince. S premierjem Golobom sta najprej imela delovno kosilo v Mariboru.

Orban je sicer že pred dvema letoma skupaj s takratnim premierjem Janšo in hrvaškim zunanjim ministrom Gordanom Grlićem Radmanom simbolično zaznamoval začetek del za postavitev 2 x 400-kilovoltnega prenosnega daljnovoda, ki predstavlja prvo sistemsko povezavo elektroenergetskih omrežij Slovenije in Madžarske, hkrati pa se navezuje tudi na hrvaško omrežje.

V kabinetu obeh premierjev podrobnosti o srečanju niso razkrivali, naj bi pa bil na mizi obeh tudi projekt čezmejnega plinovoda med Slovenijo in Madžarsko od Kidričevega do Pinc.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki