Nov napad na zdravstvenega delavca, moški na urgenci napadel zdravstvenega tehnika
Na urgentnem centru UKC Ljubljana se je moški, ki je na urgenco spremljal drugo osebo, okoli 4. ure zjutraj najprej začel razburjati, nato pa v predel obraza udaril zdravstvenega tehnika. Za tem so nemudoma posredovali varnostniki, ki so moškega zadržali, primer obravnava policija, ki zbira obvestila v zvezi s sumom storitve kaznivega dejanja povzročitve lahke telesne poškodbe.
Zdravstveni delavci že dalj časa opozarjajo, da se soočajo z vse več primeri napadov na zdravstveno osebje, ki jih mnogi povezujejo s frustracijo ljudi nad nedelovanjem zdravstvenega sistema ter demonizacijo zdravstvenega kadra v javnosti. Prav zato je bil eden poudarkov nedavno napovedane zdravniške stavke javna opredelitev ministrstva, da za nevzdržne razmere v zdravstvu niso odgovorni zdravniki, obsodbo nasilja nad zdravstvenimi delavci.
Zdravstveni delavci že dalj časa opozarjajo, da se soočajo z vse več primeri napadov na zdravstveno osebje, ki jih mnogi povezujejo s frustracijo ljudi nad nedelovanjem zdravstvenega sistema ter demonizacijo zdravstvenega kadra v javnosti. Prav zato je bil eden poudarkov nedavno napovedane zdravniške stavke javna opredelitev ministrstva, da za nevzdržne razmere v zdravstvu niso odgovorni zdravniki, obsodbo nasilja nad zdravstvenimi delavci.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Madison
"Seveda ni prav, če komu prekipi, toda zdravstveno osebje v javnih zavodih se vse prepogosto obnaša vzvišeno in arogantno do pacientov,... Pozabljajo, da so tam zaradi pacientov..."
*******
Kot običajno, ste zopet nadmodrovali samega sebe, rasPutin!
Logično, da je medicinsko osebje krivo za vse morebitne neprijetne posledice srečanj s pacienti in njihovimi spremljevalci - kaj pa je treba, da medicinsko osebje cele noči dežura v urgentnih ambulantah in je tam na razpolago vsem ljudem z zdravstvenimi težavami ali poškodovanim pacientom?!?
Menda je medicinsko osebje še posebej vzvišeno in arogantno ob četrti uri zjutraj, ko zapiti, zadrogirani in posledično neprisebni spremljevalci pacientov privedejo na urgenco svoje še bolj zapite in zadrogirane, skratka neprisebne prijateljčke, ki so se samopoškodovali ali pa jih je v pretepu poškodoval kdo drug (morda ravno taisti spremljevalec?), med njihovimi neizogibnimi, nujno potrebnimi celonočnimi seansami.
Ampak ja, imate prav... krivo je vzvišeno in arogantno medicinsko osebje...
rasputin
Seveda ni prav, če komu prekipi, toda zdravstveno osebje v javnih zavodih se vse prepogosto obnaša vzvišeno in arogantno do pacientov, kot da so to neki nebodijihtreba, ne pa razlog, zaradi katerega dobivajo plačo. Pozabljajo, da so tam zaradi pacientov in da niso pacienti tam zaradi njih.
Markec
Od sedaj bo lažje za vse. Oblast uvaja vesoljski program. Za zdravstvene delavce je to dolgoletno izpolnjeno hrepenenje.
Peter Klepec
Hja, upam, da bo olajsevalna okoliscina.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.