Na mizi predlog o natančnejšem evidentiranju delovnega časa; Šolniki proti

Uredništvo

vir: Wikipedija
Parlamentarni odbor za delo bo obravnaval zakonodajo, ki ureja evidentiranje delovnega časa. Sprva je bil na mizi predlog o obveznem elektronskem vodenju evidenc delovnega časa, a do tega očitno ne bo prišlo.

Elektronsko vodenje evidence bo obvezno zgolj za delodajalce, ki so že bili oglobljeni zaradi kršitev delovne zakonodaje, vsi drugi bodo po novem zgolj vodili natančnejšo evidenco, so povedali na ministrstvu za delo.

Poleg tega predlog vsebuje še evidenco o opravljenih urah v posebnih delovnih razmerah ter urah v neenakomerno in začasno prerazporejenem delovnem času ter o seštevku ur za daljše obdobje. K temu pa so imeli pripombe šolniki. Rektor ljubljanske univerze Gregor Majdič je povedal, da gre za zelo togo evidentiranje, saj je osemurno delo profesorjev težko dokazovati v evidencah, poleg tega pa opravljajo tudi veliko dela na terenu. Šolniki pričakujejo, da bo za njihov poklic obstajala izjema, na ministrstvu pa napovedujejo dodatno razpravo.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki