Na drugem shodu upokojencev čez 20 tisoč protestnikov, napovedan že nov protest čez mesec dni

Uredništvo

Na Trgu republike je danes potekal že drugi protestni shod iniciative Glas upokojencev. Po besedah glavnega govorca Pavleta Ruparja se je na njem zbralo 28.000 protestnikov.

Rupar je povedal, da se še vedno soočajo z ignoranco vladajočih do njihovih zahtev. Med njimi so npr. takojšnje povečanje pokojnin, predvsem najnižjih; uskladitev z inflacijo na dva meseca, pokojnina naj znaša 75 odstotkov povprečne neto plače, vpis 13. pokojnine v ustavo, obvezni letni dodatek v višini 750 evrov, vdovska pokojnina v 100 odstotkih pokojnikove, obvezno dodatno zavarovanje za upokojence z majhnimi pokojninami, plačevanje RTV-prispevka zanje naj prevzame država.

Na današnji shod so med drugim povabili tudi vladajoče, npr. premierja Roberta Goloba, ministra za delo Luko Mesca ter tudi generalnega direktorja Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Marijana Papeža, predsednika Zveze društev upokojencev Slovenije (Zdus) Janeza Sušnika in direktorico Inštituta 8. marec Niko Kovač, a nihče izmed njih ni prišel na shod. Napovedan je bil tudi nov shod, ki bo potekal čez mesec dni.

Več o shodu v osrednjem članku: Namesto v Planici nepregledna množica ljudi pred parlamentom: Golob, prisluhni nam ali odleti! (foto, video)
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki