Na drugem shodu upokojencev čez 20 tisoč protestnikov, napovedan že nov protest čez mesec dni
Na Trgu republike je danes potekal že drugi protestni shod iniciative Glas upokojencev. Po besedah glavnega govorca Pavleta Ruparja se je na njem zbralo 28.000 protestnikov.
Rupar je povedal, da se še vedno soočajo z ignoranco vladajočih do njihovih zahtev. Med njimi so npr. takojšnje povečanje pokojnin, predvsem najnižjih; uskladitev z inflacijo na dva meseca, pokojnina naj znaša 75 odstotkov povprečne neto plače, vpis 13. pokojnine v ustavo, obvezni letni dodatek v višini 750 evrov, vdovska pokojnina v 100 odstotkih pokojnikove, obvezno dodatno zavarovanje za upokojence z majhnimi pokojninami, plačevanje RTV-prispevka zanje naj prevzame država.
Na današnji shod so med drugim povabili tudi vladajoče, npr. premierja Roberta Goloba, ministra za delo Luko Mesca ter tudi generalnega direktorja Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Marijana Papeža, predsednika Zveze društev upokojencev Slovenije (Zdus) Janeza Sušnika in direktorico Inštituta 8. marec Niko Kovač, a nihče izmed njih ni prišel na shod. Napovedan je bil tudi nov shod, ki bo potekal čez mesec dni.
Več o shodu v osrednjem članku: Namesto v Planici nepregledna množica ljudi pred parlamentom: Golob, prisluhni nam ali odleti! (foto, video)
Rupar je povedal, da se še vedno soočajo z ignoranco vladajočih do njihovih zahtev. Med njimi so npr. takojšnje povečanje pokojnin, predvsem najnižjih; uskladitev z inflacijo na dva meseca, pokojnina naj znaša 75 odstotkov povprečne neto plače, vpis 13. pokojnine v ustavo, obvezni letni dodatek v višini 750 evrov, vdovska pokojnina v 100 odstotkih pokojnikove, obvezno dodatno zavarovanje za upokojence z majhnimi pokojninami, plačevanje RTV-prispevka zanje naj prevzame država.
Na današnji shod so med drugim povabili tudi vladajoče, npr. premierja Roberta Goloba, ministra za delo Luko Mesca ter tudi generalnega direktorja Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Marijana Papeža, predsednika Zveze društev upokojencev Slovenije (Zdus) Janeza Sušnika in direktorico Inštituta 8. marec Niko Kovač, a nihče izmed njih ni prišel na shod. Napovedan je bil tudi nov shod, ki bo potekal čez mesec dni.
Več o shodu v osrednjem članku: Namesto v Planici nepregledna množica ljudi pred parlamentom: Golob, prisluhni nam ali odleti! (foto, video)
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Janez Kepic-Kern, SLOVENIANA
Bogdaj - dober dan vsem.
SEVEDA SEM BIL TAM - VZDUŠJE JE BILO - NARAVNOST - VELIČASTNO.
Na stotine naših slovenskih zastav
in množično petje ČEBELICE - od Lojzeta Slaka. L.r. Janez Kepic Kern
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.