Molk NIJZ o mesečni nagradi vodstvu
Na sredini seji sveta zavoda Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) je bila po informacijah Dela izglasovana mesečna nagrada vodstvu za delovno uspešnost.
Direktorju NIJZ in članu SD doc. dr. Branku Gabrovcu, ki je lani junija zamenjal Milana Kreka, in strokovnemu direktorju dr. Ivanu Erženu je bila iz neznanih razlogov, o katerih NIJZ ni spregovoril, izglasovana nagrada v višini 20 odstotkov osnovne plače, in sicer zaradi »povečanega obsega dela«. Gabrovec je bil v letu 2021 eden najbolje plačanih javnih uslužbencev v Sloveniji, saj je prejel 116.000 evrov bruto.
Gabrovec naj bi bil sicer po številu opravljenih delovnih ur med javnimi uslužbenci na samem vrhu, saj naj bi po izračunih Dela v 2021 delal okoli 10,4 ure na dan. Lani pa so Gabrovcu prihodki očitno padli, saj je po podatkih Dela do novembra prejel »le« 60 tisočakov.
Na UKC Ljubljana, ki ima 13-krat več zaposlenih kot NIJZ, pa so v primerjavi z Gabrovcem vodilni očitno podplačani. Na vprašanje o vsebinskem temelju odločitve za nagrado NIJZ zaenkrat ni odgovoril.
1 komentar
Neva
Ob politiki, ki zanika stalno prisotnost virusa, je Fafangel razpustil svetovalno skupino in ljudje pač živijo tako kot na vojnem področju, če me zadene metek in umrem me pač zadene in umrem. Saj ne strelja tako pogosto kot prej?????? Odkar imamo Goloba je NIJZ praktično mrtva ustanova, torej od kod povečan obseg dela za ljudi, ki so zgolj politično nameščeni?????
O nobeni aktivnosti posebne vrste v splošno korist nismo bili obveščeni, celo levi mediji ki radi hvalijo kislo grozdje, so molčali in niso izvedeli za očitne čudeže na NIJZ!!!!!
Spet gre za odrianje davkoplačevalcev, ko se nekatere ljudi plačuje absolutno nesorazmerno z učinki, ki jih dosegajo!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.