Molk NIJZ o mesečni nagradi vodstvu

Uredništvo

Na sredini seji sveta zavoda Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) je bila po informacijah Dela izglasovana mesečna nagrada vodstvu za delovno uspešnost.


Direktorju NIJZ in članu SD doc. dr. Branku Gabrovcu, ki je lani junija zamenjal Milana Kreka, in strokovnemu direktorju dr. Ivanu Erženu je bila iz neznanih razlogov, o katerih NIJZ ni spregovoril, izglasovana nagrada v višini 20 odstotkov osnovne plače, in sicer zaradi »povečanega obsega dela«. Gabrovec je bil v letu 2021 eden najbolje plačanih javnih uslužbencev v Sloveniji, saj je prejel 116.000 evrov bruto.


Gabrovec naj bi bil sicer po številu opravljenih delovnih ur med javnimi uslužbenci na samem vrhu, saj naj bi po izračunih Dela v 2021 delal okoli 10,4 ure na dan. Lani pa so Gabrovcu prihodki očitno padli, saj je po podatkih Dela do novembra prejel »le« 60 tisočakov.


Na UKC Ljubljana, ki ima 13-krat več zaposlenih kot NIJZ, pa so v primerjavi z Gabrovcem vodilni očitno podplačani. Na vprašanje o vsebinskem temelju odločitve za nagrado NIJZ zaenkrat ni odgovoril.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki