Matevž Frangež je novi predsednik konference SD. Fajonova: Začenjamo proces prenove stranke.

Uredništvo

Vir: Twitter @tfajon
Stranka SD je na mesto predsednika konference, najvišjega organa stranke med dvema kongresoma, izvolila Matevža Frangeža, sicer državnega sekretarja na gospodarskem ministrstvu. 61 članov konference je glasovalo za, devet jih je bilo proti.

"Vsem tistim, ki se zaganjate v nas, širite laži, manipulacije, nas želite diskreditirati ali namerno ustvarjate razkol, samozavestno sporočam: ne bo vam uspelo," je dejala v nagovoru predsednica SD Tanja Fajon, ob tem pa je poudarila potrebo po prenovi stranke. Po nekaterih informacijah, ki prihajajo iz stranke, se SD ne počuti kot enakovreden koalicijski partner.

Frangež je po izvolitvi dejal: "Živimo turbulentno obdobje tektonskih sprememb in v tem obdobju je za Socialne demokrate ključno, da bomo spremembe uravnavali tako, da bomo krepili enakost v družbi, odpravili sistemske napake, da bodo ljudje imeli dostop do javnih storitev, hkrati pa bo gospodarski razvoj Slovenije pospešen."

https://twitter.com/tfajon/status/1629533671328821251
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki