Krkovič zapustil VSO: Ko sem postal sodelavec Goloba, so me označili za persono non grata

Uredništvo

Foto: Klemen Lajevec
Brigadir Tone Krkovič je sporočil, da odstopa s funkcij Združenja za vrednote slovenske osamosvojitve (VSO), in sicer zaradi ponižujočega odnosa članov VSO-ja in stranke SDS. To je storil na dan, ko se je v Kočevski Reki odvila slovesnost ob 32. obletnici prvega postroja posebne enote slovenske teritorialne obrambe, ki ji je poveljeval ravno Krkovič.

V odstopni izjavi je zapisal, da je bil v času, ko je postal sodelavec takratnega predsednika uprave GEN-i Roberta Goloba, označen za "persono non grata". “Morda me je najbolj prizadel karakterističen primer tega početja letos septembra na slavnostni seji predsedstva in proslavi na Pristavi, ko se člani predsedstva ob prihodu na sestanek niso hoteli usesti ob mene in puščali med mano in naslednjimi sedečimi zgovorno praznino,” je med drugim zapisal.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki