Klakočar Zupančičeva znova v Avstriji, tokrat z avtom

Uredništvo

Foto: dz-rs.si, Matija Sušnik
Predsednica državnega zbora Urška Klakočar Zupančič se znova mudi v Avstriji, tokrat na uradnem dvodnevnem obisku, ki ga je začela v Gradcu s srečanjem s predstavnico slovenske manjšine Susanno Weitlaner. Jutri se bo na vabilo predsednika avstrijskega parlamenta udeležila slovesnosti in sprejema ob odprtju prenovljenega poslopja avstrijskega parlamenta.

Klakočar Zupančičeva je v Avstriji že drugič letos. Ob novem letu je na Dunaju prisluhnila novoletnemu koncertu Dunajskih filharmonikov, prav tako na vabilo Sobotke. Na koncert se je odpeljala kar z vladnim falconom, kar je glede na kratko razdaljo in visok ogljični odtis med Slovenci dvignilo veliko prahu. Ko je pred javnostjo opravičevala svoj polet na Dunaj, se je nato še zapletla v laži, da gre za državniški obisk, ter glede njegove dolžine.

Tokrat se je na Dunaj odpeljala z avtomobilom. Kot je razložila, zato, ker se je ustavila na obisku v Gradcu.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki