Kitajska ukinila nacionalno aplikacijo za sledenje Covidu

Uredništvo

vir foto: pixabay


Kitajska je napovedala, da bo deaktivirala telefonsko aplikacijo, ki je spremljala gibanje ljudi med pandemijo. Nacionalna aplikacija, ki deluje že tri leta, bo konec ponedeljka prenehala delovati. To je zadnja sprememba politike, ki nakazuje, da Peking opušča svojo kontroverzno strategijo ničelnega covida.


Sprememba politike je simbolična za državo, ki se po obsežnih protestih v več mestih odmika od svoje kontroverzne strategije ničelnega covida.


Kitajska zdaj doživlja porast primerov covid, oblasti v Pekingu pa pravijo, da je v nedeljo bolnišnice po mestu obiskalo več kot 22.000 bolnikov – 16-krat več kot teden prej. Kljub rahljanju ukrepov Kitajska še vedno velja za eno držav z najstrožjimi omejitvami zaradi covida na svetu.


O protestih proti omejitvam zaradi covida in njihovem pomenu za prihodnost kitajske komunistične partije smo na Domovini že pisali.




Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki