Kaj bo z doktorskim nazivom Nataše Pirc Musar?

Uredništvo

Vir foto: Twitter Nataše Pirc Musar
Kot poroča N1, se je zapletlo pri uporabi doktorskega naziva predsednice republike Nataše Pirc Musar. Ker je doktorirala v Avstriji, mora namreč v skladu s slovensko zakonodajo ob "dr." navesti tudi državo doktorata, torej Avstrijo. To pa bi bilo za predsednico Slovenije neprimerno, zato v uradnih dokumentih doktorskega naziva ne navaja.

Na ministrstvu za izobraževanje pravijo, da se neupravičena uporaba slovenskega naslova, ki si ga posameznik ni pridobil, lahko kaznuje z globo. Do zapleta naj bi prišlo že ob zaprisegi, saj naj bi Pirc Musarjeva predlagala, da bi bila pod zaprisego podpisana kot doktorica. Toda v tem primeru bi moralo pisati “dr. jur. Republika Avstrija”. Na koncu je bila zato podpisana brez doktorskega naziva.

Kljub temu pa urad predsednice naziv "dr." uporablja pri sporočilih za javnost. Kar pa verjetno prav tako ni v skladu z zakonom. Več preberite na N1.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki