Je v Zrečah prišlo do onesnaženja? Inšpektorja tja še ni bilo
Po tem, ko je v četrtek javnost izvedela za uhajanje kromovega trioksida, ki se je konec oktobra zgodilo v zreškem kovinarskem podjetju Uniorju, so podjetje včeraj obiskali iz agencije za okolje, okoljski inšpektor z obiskom še čaka, odgovorni pa si med seboj podajajo žogico obtožb.
Konec oktobra je prišlo do uhajanja zmesi, ki je vključevala tudi nevaren in zdravju škodljiv kromov trioksid, pri čemer je podjetje v večinski državni lasti pozabilo obvestiti javnost oz. je bila ta obveščena šele ta teden, ko so od nesreče minili že trije tedni. Kromov oksid je povzročil škodo na 460 avtomobilih, o posledicah za ljudi zaenkrat ni poročil sporočajo iz Uniorja, kljub temu da je kromov oksid sicer rakotvoren.
Na ARSO, od koder so Zreče obiskali v petek in opravili meritve, so prepričani, da je šlo za izpust v zrak in tla, ne pa tudi v vode. Kljub zahtevi okoljskega ministrstva pa v Zrečah še vedno čakajo na obisk inšpektorja. Inšpekcijski postopek naj bi še potekal, inšpektorji pa so samostojni pri odločanju o svojih ravnanjih in nadzore opravljajo nenapovedano, so za N1 info sporočili iz okoljskega inšpektorata, kjer so sicer že 26. oktobra vedeli za nesrečo, a se za obisk Zreč od takrat še niso odločili.
Ker Unior o nesreči takoj ni obvestil 112, se mu obeta globa v višini 40.000-75.000 evrov.
Konec oktobra je prišlo do uhajanja zmesi, ki je vključevala tudi nevaren in zdravju škodljiv kromov trioksid, pri čemer je podjetje v večinski državni lasti pozabilo obvestiti javnost oz. je bila ta obveščena šele ta teden, ko so od nesreče minili že trije tedni. Kromov oksid je povzročil škodo na 460 avtomobilih, o posledicah za ljudi zaenkrat ni poročil sporočajo iz Uniorja, kljub temu da je kromov oksid sicer rakotvoren.
Na ARSO, od koder so Zreče obiskali v petek in opravili meritve, so prepričani, da je šlo za izpust v zrak in tla, ne pa tudi v vode. Kljub zahtevi okoljskega ministrstva pa v Zrečah še vedno čakajo na obisk inšpektorja. Inšpekcijski postopek naj bi še potekal, inšpektorji pa so samostojni pri odločanju o svojih ravnanjih in nadzore opravljajo nenapovedano, so za N1 info sporočili iz okoljskega inšpektorata, kjer so sicer že 26. oktobra vedeli za nesrečo, a se za obisk Zreč od takrat še niso odločili.
Ker Unior o nesreči takoj ni obvestil 112, se mu obeta globa v višini 40.000-75.000 evrov.
Povezani članki
Zadnje objave
Škof Šuštar: Domoljubje ni vzvišenost, pač pa hvaležnost za lastno družino in narod
25. 6. 2026 ob 16:36
Madžarska po dolgih letih odpira komunistične arhive
25. 6. 2026 ob 16:34
Vse najboljše, domovina!
25. 6. 2026 ob 13:41
Srečanje za zaprtimi vrati med predstavniki EU in Talibani
25. 6. 2026 ob 13:35
Danska mesta naj ne bi več zvenela kot predmestja Islamabada
25. 6. 2026 ob 13:30
Za zadnjih 272 milijonov evrov iz Bruslja izpolnjenih le pet od 60 pogojev
25. 6. 2026 ob 10:30
Do izbranega zdravnika le še štiri dni v tednu?
25. 6. 2026 ob 9:00
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
0 komentarjev
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.