Je enakost to, da morajo biti natakarice tudi stare, grde in debele?!
Štajerska kavarna je objavila oglas za delo, v katerem je zapisala, da za delo natakarice iščejo mlajšo osebo ženskega spola. V Sindikatu Mladi plus so skočili v zrak, da gre za diskriminacijo ter poklicali inšpekcijo, lastnika lokala, ki je objavil oglas, pa je zato doletela denarna kazen.
Drug primer: Na spletni strani za objavo nepremičninskih oglasov se je pred meseci pojavil oglas, v katerem je "urejen zaposlen moški" iskal sostanovalca ali sostanovalko, Oglas je sklenil z zapisom: "Ne želim stanovati z migranti, geji in delavci iz juge!" Oglas je bil prijavljen kot diskriminatoren, zato ga je po prijavi ponudnik izbrisal sam.
Tretji primer: portal Iskreni.net je objavil članek o tem, kateri slovenski kandidati za evropske poslance so podpisali manifest, s katerim so se zavezali, da bodo, če bodo izvoljeni, spodbujali družini prijazno politiko. Ob želji po minimalni promociji korektnega članka na Facebooku, je ta oglas zavrnil, češ da članek ne ustreza oglaševalskim standardom socialnega omrežja oz. je diskriminatoren.
Zakaj podjetnik ne sme iskati kadra, za katerega verjame, da bo za njegov posel najbolj primeren? Saj so vendar diskriminatorne agencije, ki iščejo hostese, avdicije za napovedovalke vremena na televiziji in očitno je – tudi množica lastnikov lokalov. Res ni spoštljivo do žensk, a žal so tudi mene na faksu, ki močno nasprotuje diskriminaciji, učili, da se skoraj vsaka stvar, h kateri postaviš simpatično mlado dekle, bolje prodaja. In ljudje to množično počnejo – od oglasov za pralni prašek pa do volilnih kampanj. Ob kratkem brskanju po ponudbi študentskih del sem hitro našla več podobnih oglasov, le da se meni res niso zdeli sporni.
Zakaj je moški diskriminatoren, če z določenimi ljudmi ne želi živeti? Žalostno je, če ima do teh družbenih skupin predsodke, a od kdaj ima kdorkoli na spletu pravico soditi osebne preference posameznika? Predstavljajte si šibko mlado dekle, ki išče najemnika – ni smiselno razumeti, da bo iskala žensko, po možnosti mlajšo? Ali pa ženitvene oglase. Edino normalno je, da moški, ki za skupno življenje (ali kar pač že) išče žensko, tudi zapiše, da išče žensko določenih let, interesov itd. In da je ob tem diskriminatoren do vseh ostalih, ki niso takšni.
V primeru objavljenega članka lahko le ugibamo, ali Facebooku ni ustrezala fotografija, na kateri je podoba družine ali vsebina s podporo družini. A da je podpora družini po novem diskriminacija, je nedopustna cenzura.
Če imam na izbiro 20 ljudi in izberem enega, potem so bili drugi morda, kdo bi vedel, diskriminirani. Eden, ker je bil izbran pametnejši in torej diskriminiran manj pameten, drugi, ker je bil izbran suh in morda diskriminiran debeli. Ali pa je bil nekdo izbran, ker se njegov delodajalec bolje znajde v moški ali ženski ekipi …
Se je torej ključno pretvarjati, da smo korektni in ob prejemu 2000 prijav pač zavržemo vse, ki ne ustrezajo pogojem, ki si jih nismo upali zapisati, ker bi sicer plačali globo?
Kdaj smo si dovolili odvzeti pravico, da na glas povemo, kaj bi radi, v kaj verjamemo, za čem stojimo in pokleknili pred dejstvom, da plačamo kazen, če to res stojimo? Demokracija gre v malore.
Drug primer: Na spletni strani za objavo nepremičninskih oglasov se je pred meseci pojavil oglas, v katerem je "urejen zaposlen moški" iskal sostanovalca ali sostanovalko, Oglas je sklenil z zapisom: "Ne želim stanovati z migranti, geji in delavci iz juge!" Oglas je bil prijavljen kot diskriminatoren, zato ga je po prijavi ponudnik izbrisal sam.
Tretji primer: portal Iskreni.net je objavil članek o tem, kateri slovenski kandidati za evropske poslance so podpisali manifest, s katerim so se zavezali, da bodo, če bodo izvoljeni, spodbujali družini prijazno politiko. Ob želji po minimalni promociji korektnega članka na Facebooku, je ta oglas zavrnil, češ da članek ne ustreza oglaševalskim standardom socialnega omrežja oz. je diskriminatoren.
Zakaj podjetnik ne sme iskati kadra, za katerega verjame, da bo za njegov posel najbolj primeren? Saj so vendar diskriminatorne agencije, ki iščejo hostese, avdicije za napovedovalke vremena na televiziji in očitno je – tudi množica lastnikov lokalov.
Kje je meja diskriminacije?
Zakaj podjetnik ne sme iskati kadra, za katerega verjame, da bo za njegov posel najbolj primeren? Saj so vendar diskriminatorne agencije, ki iščejo hostese, avdicije za napovedovalke vremena na televiziji in očitno je – tudi množica lastnikov lokalov. Res ni spoštljivo do žensk, a žal so tudi mene na faksu, ki močno nasprotuje diskriminaciji, učili, da se skoraj vsaka stvar, h kateri postaviš simpatično mlado dekle, bolje prodaja. In ljudje to množično počnejo – od oglasov za pralni prašek pa do volilnih kampanj. Ob kratkem brskanju po ponudbi študentskih del sem hitro našla več podobnih oglasov, le da se meni res niso zdeli sporni.
Zakaj je moški diskriminatoren, če z določenimi ljudmi ne želi živeti? Žalostno je, če ima do teh družbenih skupin predsodke, a od kdaj ima kdorkoli na spletu pravico soditi osebne preference posameznika? Predstavljajte si šibko mlado dekle, ki išče najemnika – ni smiselno razumeti, da bo iskala žensko, po možnosti mlajšo? Ali pa ženitvene oglase. Edino normalno je, da moški, ki za skupno življenje (ali kar pač že) išče žensko, tudi zapiše, da išče žensko določenih let, interesov itd. In da je ob tem diskriminatoren do vseh ostalih, ki niso takšni.
V primeru objavljenega članka lahko le ugibamo, ali Facebooku ni ustrezala fotografija, na kateri je podoba družine ali vsebina s podporo družini. A da je podpora družini po novem diskriminacija, je nedopustna cenzura.
Eden izmed komentarjev pod novico na Siolu: Seksizem pri zaposlovanju: za delo v lokalu iskali mlajšo žensko
Zgodovinar_69: "No, pomislimo kaj to pomeni. Gospod bo naslednjič objavil politično korekten oglas. Pri vsaki starejši ženski in moškem se bo pretvarjal, da se zanima za njihovo zaposlitev, ns koncu pa bo zaposlil mlado punco. In bo kradel čas sebi, prijavljenim moškim in starejšim ženskam. In sedaj bomo morali brati oglase med vrsticami."
Zgodovinar_69: "No, pomislimo kaj to pomeni. Gospod bo naslednjič objavil politično korekten oglas. Pri vsaki starejši ženski in moškem se bo pretvarjal, da se zanima za njihovo zaposlitev, ns koncu pa bo zaposlil mlado punco. In bo kradel čas sebi, prijavljenim moškim in starejšim ženskam. In sedaj bomo morali brati oglase med vrsticami."
Kaj sploh je enakopravna obravnava?
Če imam na izbiro 20 ljudi in izberem enega, potem so bili drugi morda, kdo bi vedel, diskriminirani. Eden, ker je bil izbran pametnejši in torej diskriminiran manj pameten, drugi, ker je bil izbran suh in morda diskriminiran debeli. Ali pa je bil nekdo izbran, ker se njegov delodajalec bolje znajde v moški ali ženski ekipi …
Se je torej ključno pretvarjati, da smo korektni in ob prejemu 2000 prijav pač zavržemo vse, ki ne ustrezajo pogojem, ki si jih nismo upali zapisati, ker bi sicer plačali globo?
Kdaj smo si dovolili odvzeti pravico, da na glas povemo, kaj bi radi, v kaj verjamemo, za čem stojimo in pokleknili pred dejstvom, da plačamo kazen, če to res stojimo? Demokracija gre v malore.
Podprite nas!
Na Domovini začenjamo z redno letno donacijsko akcijo, s katero vi, spoštovani bralci, po svoji presoji in močeh omogočate delovanje medija Domovina.
Vabimo vas, da nas podprete, četudi se kdaj z nami ne strinjate. Zagotavljamo, da vas zato ne vidimo kot "popolnoma neizobraženo drhal".
Podprete nas lahko tukaj:
Na Domovini začenjamo z redno letno donacijsko akcijo, s katero vi, spoštovani bralci, po svoji presoji in močeh omogočate delovanje medija Domovina.
Vabimo vas, da nas podprete, četudi se kdaj z nami ne strinjate. Zagotavljamo, da vas zato ne vidimo kot "popolnoma neizobraženo drhal".
Podprete nas lahko tukaj:
Zadnje objave
Ujma je ponoči odkrivala strehe in klestila kmetijske površine
11. 6. 2026 ob 13:54
Novoletna 'zabava' dobila epilog – v Kranju so kazensko ovadili štiri osebe
11. 6. 2026 ob 11:42
Kaj se v Sloveniji dogaja z zdravstvom?
11. 6. 2026 ob 11:00
Ribiču za avtovlečni posel obljubljena jadrnica?
11. 6. 2026 ob 8:53
FIFA 2026: največja varnostna operacija v zgodovini
11. 6. 2026 ob 8:29
Vojna zastav
11. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vojna zastav
11. 6. 2026 ob 6:00
Ljudskofrontna koalicija – ne, hvala (9. del): Cerkev stopi v past
10. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
12
JUN
12
JUN
13
Sveta maša ob breznu Zalesnika v Trnovskem gozdu
16:00 - 18:00
JUN
15
Slovesnost ob Lipi sprave
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 249: Dovolili smo, da nam državo vodijo politični aktivisti
29. 4. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
Kraševka
Debela berta ob 13,53
Zelo RELATIVNO je, kdo je star. Ko sem jaz imela 20 let, so bili tisti pri 35 strari, Danes pa so za me, tej pri 60-tih letih še mladi. Tako, da je vedno odvisno kdo oceljuje.
Sicer pa, vsak, ki rabi delavce ima vso pravico povedati, koga bi rad zaposlil.
Pa tudi v VOLILNI kampanji, imamo volilci vso pravico povedati, koga bi radi videli med poslanci. Kdor nam te pravice jemlje, pa je NESTRPEN. Prav veliko nestrpnežev dobimo med LGBT, ker se imajo za NADLJUDI.
Zanimivo bi bilo videti, kako bo ravnalo MINISTRSTVO za DRUŽINO in enake možnosti, pri dodeljevanju (ki je last vseh) denarja. Koliko bodo namenili za "Festival družin" in koliko za "Parado ponosa"? Navadno obojei potekata v mesecu JUNIJU.
Novinarje bi morali to vprašanje nasloviti na Ministrstvo v Ljubljani! Če znesek ne bo enak, bo vlada pokazala na resno DISKRIMINACIJO klasične družine.
debela_berta
ja koga drugega pa bo zaposlil? jaz kot normalen dec raje pogledam mlado, frišno in lepo kelnarco kot kako 60-letno obilno polpenzionistko...
MEFISTO
Normalen dec, - ?
debela_berta
dec je lahko normalen pri 15-ih, 30-ih ali 70-ih. Poglej kaj je o tem pravil pokojni legendarni Rugelj. nenormalni deci so samo fari, ki radi pogledajo (ali še kaj več) saj vemo za kom in pobožni moški, ki ne sekdajo do poroke, pa še nato bolj poredko in z eno žensko v vsem življenju...
STAJERKA2021
Kam greš raje na kavo? Tja, kjer je natakarica prijetnega videza in prijazna!
Me je pa presenetil komentar Zale in Gašparja na Evrosongu, ob uvrstitvi v finale, kako si tega nista želela in sta hotela čimprej domov.
Tu pa potrebujem podnapise!
Zakaj sta se sploh prijavila na Emo?
Zakaj sta sploh šla na tekmovanje?
Zakaj se s petjem ne ukvarjata v zavetju doma, če ne želita tekmovati in jima ta "cirkus" ni všeč?
Nekje na nekem področju malo boljši rezultat, to je uvrstitev v finale, saj to še ni zmaga. . Sedaj pa s takimi izjavami prej odbijata kot privlačita, se sprenevedata in nista zadovljna s tem, da sta se uspela kvalificirati? Ali pa imata tako malo zaupanja v svoj komad! Če jima ni "cirkus" všeč, pa če mogoče zmagata, se s honorarjem ne rabita ukvarjat, lahko ga podarita v dobrodelne namene! Vse za to, da ju denar ne bo utrujal!
Spet neka anomalija ali pa trčenost?
Hribarjev Rafko
AMEN
Če ne boste vi spregovorili, bodo pa kamni vpili!!!
Hvala Domovina.je, ker poveš!!!!
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.