Janša: Krizno situacijo v času covida je slovensko zdravstvo obvladalo enako kot sistemi v bogatejših državah
Po tem, ko je v četrtek v Odmevih gostoval predsednik vlade Robert Golob, je bil v petek gost predsednik opozicijske SDS Janez Janša. Pogovor je vodil Luka Svetina.
Glede zdravstva je Janša dejal, da je situacija zelo resna, ni pa nerešljiva. Čudi ga, da nekdo, ki je pred volitvami obljubljal, da ima vse rešitve, po sedmih mesecih pravi, da bodo šele sestavili neko časovnico za reševanje.
Po njegovem mnenju zdajšnje situacije ni mogoče primerjati z vrhom epidemije covida. "Tisto je bila res huda krizna situacija in slovensko zdravstvo je to obvladalo enako kot sistemi v bogatejših državah, mogoče celo bolje kot nekateri. Situacija je dejansko resna, ni pa nerešljiva," pravi Janša.
Kot dve največji težavi slovenskega zdravstva navaja nekonkurenčna plačila in korupcijo v nabavah. Celoten pogovor preberite oziroma si oglejte na rtvslo.si.
Glede zdravstva je Janša dejal, da je situacija zelo resna, ni pa nerešljiva. Čudi ga, da nekdo, ki je pred volitvami obljubljal, da ima vse rešitve, po sedmih mesecih pravi, da bodo šele sestavili neko časovnico za reševanje.
Po njegovem mnenju zdajšnje situacije ni mogoče primerjati z vrhom epidemije covida. "Tisto je bila res huda krizna situacija in slovensko zdravstvo je to obvladalo enako kot sistemi v bogatejših državah, mogoče celo bolje kot nekateri. Situacija je dejansko resna, ni pa nerešljiva," pravi Janša.
Kot dve največji težavi slovenskega zdravstva navaja nekonkurenčna plačila in korupcijo v nabavah. Celoten pogovor preberite oziroma si oglejte na rtvslo.si.
Povezani članki
Zadnje objave
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Elektrika v hlevu ubila devet krav
24. 6. 2026 ob 9:13
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
4 komentarjev
Kaj pa vem
Golob samo obljublja, naredili bomo to in ono ; leto reform in podobna besedičenja. Sliši se lepo, pa niti koalicijsko usklajeni še niso. Zdaj imajo vlado popolnjeno, tako da en izgovor odpade. Ne verjamem, da bo ta vlada sploh kaj naredila, pravzaprav je bolje, da nič ne naredi, kot da dela škodo.
MEFISTO
Ne razumem, zakaj praviš, da ni nič naredil za zdravstvo.
Omogočil ti je, da si se štirikrat cepil proti COVID-u in ostal še bolj živ ter zdrav.
Mar še vedno obžaluješ, da nismo imeli Bergama?
rasputin
Mefisto, nisem se cepil in sem domačim naročil, da me lahko peljejo v bolnico samo, če padem v nezavest. Kovid sem prebolel kot običajno virozo. Imel sem malce vročine in nisem ležal niti en dan. Bergamo pa ni bil posledica kovida, temveč napačnih protokolov zdravljenja. To je povedal dr. med. Claus KÖhenlein, nemški specialist infektolog v intervjuju že takrat, ko se je to dogajalo. Intervju je na tem linku. https://www.youtube.com/watch?v=sYHlF_Iyei0 Zdravstveni sistem je bil tak, kot je danes, že pred Janšo in med njegovim mandatom. Zdravstveni minister Poklukar se niti malo ni ukvarjal z dolgimi čakalnimi dobami, slabo organizacijo javnega zdravstvenega sistema in nizko učinkovitostjo osebja ter slabo izkoriščenostjo pregrešno dragih medicinskih naprav. Vse to je bilo pometeno pod preprogo z izgovorom "boja proti kovidu".
rasputin
Ko je bil premier, Janša ni naredil nič v zvezi z zdravstvom. Vsak dan smo bili soočeni s hvalospevi na račun zdravstvenikov, ki izgorevajo v boju s kovidom, za to fasado, pa se je realni sistem sesedal v temeljih.
Ker ni ustreznih evidenc o tem, koliko dejansko naredi zdravstveni sistem, je možno vsakršno govorjenje na pamet, kakršnega si privošči tudi Janša, ki pa lahko prepriča samo skrajno naivne.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.