Jacindo Ardern bo nasledil Chris Hopkins, grožnje naj ne bi bile razlog za njen odstop
Novozelandsko premierko Jacindo Ardern, ki je pred dnevi napovedala svoj odstop, bo nasledil Chris Hipkins, ki je bil v vladi Ardernove minister za izobraževanje in je bil edini kandidat laburistične stranke.
Ardernova, ki je bila premierka od leta 2017, bo sicer odstopila 7. februarja, kot je povedala sama, ker nima več energije za to delo. V zadnjem času ji je podpora sicer močno upadla, predvsem na račun zelo restriktivne politike do epidemije covida-19, kjer je bila Nova Zelandija med najbolj strogimi državami na svetu. K odstopu pa naj je ne bi pripravile grožnje, ki naj bi jih bila deležna.
Hipkins je bil sicer odgovoren za koordinacijo protikoronskih ukrepov. Država se jeseni podaja na redne volitve.
Ardernova, ki je bila premierka od leta 2017, bo sicer odstopila 7. februarja, kot je povedala sama, ker nima več energije za to delo. V zadnjem času ji je podpora sicer močno upadla, predvsem na račun zelo restriktivne politike do epidemije covida-19, kjer je bila Nova Zelandija med najbolj strogimi državami na svetu. K odstopu pa naj je ne bi pripravile grožnje, ki naj bi jih bila deležna.
Hipkins je bil sicer odgovoren za koordinacijo protikoronskih ukrepov. Država se jeseni podaja na redne volitve.
Povezani članki
Zadnje objave
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Elektrika v hlevu ubila devet krav
24. 6. 2026 ob 9:13
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
rasputin
Pandemija kovida je pokazala prikrite totalitarne težnje zahodnih družb. Lahko smo laboratorijsko natančno opazovali, kako se lahko zgodi totalitarizacija družbe.
1. Ustvariti je treba grožnjo - sovražnika kot je bil kovid.
2. S propagando je treba prestrašiti ljudi. Bili smo priče strašenja ljudi noč in dan. Mediji so dnnevno prinašali podatke o okuženih in hospitaliziranih, na intenzivni negi in umrlih.
3. Ljudi je treba prepričati, da oblast ima rešitev problema. Vlada in instrumentalizirani mediji so nas neprestano prepričevali, da je rešitev cepljenje, čeprav so neodvisni strokovnjaki opozarjali, da ni dokazov za učinkovitost cepiva, ki se je na koncu izkazalo za škodljivo.
4. Kdor na zaupa oblasti in njenim rešitvem je - sovražnik. Spomnimo se napadov na t.i. anticepilce.
Zdi se, da nas je pred koronahisterijo in koronatiranijo odrešila vojna v Ukrajini. Tudi letošnjo jesensko-zimsko sezono bi bilo moč neprestano testirati ljudi, podajati podatke o pozitivnih testih, hospitaliziranih, na intenzivni negi in umrlih ter s9liti ljudi v testiranje in cepljenje.
Toda zahodna elita ima zdaj nov problem: vojno v Ukrajini. Enostavno nima časa, da bi se ukvarjala z regeneracijo fiktivne epidemije, pa še zelo nepraktično in samomorilsko bi bilo, če bi se morali Ukrajinci in vojaki na fronti ukvarjati s protikoronskimi ukrepi. Že brez tega Ukrajina izgublja vojno.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.