Iz SDS izstopilo okoli 30 članov stranke
Vodstvo občinskega odbora stranke SDS Duplek je pred dnevi na svojem Facebooku objavilo črno-belo fotografijo članov in zapisalo, da gre za "konec naše skupne poti".
Razlog: v SDS so razrešili vodstvo občinskega odbora na čelu s predsednikom Markom Remsom in podpredsednico Natalijo Pečar. Iz stranke SDS so sporočili, da je bilo vodstvo občinskega odbora razrešeno zaradi "izjemno slabega rezultata na jesenskih lokalnih volitvah," poroča portal N1.
Razrešeni predsednik OO SDS Duplek Marko Rems meni, da so v občinskem odboru lojalno služili stranki, opravljali marsikatero prostovoljno delo, zato se mu zdi, da je tak način razrešitve neprimeren. “Tako se z ljudmi ne dela,” je dodal in poudaril, da gre za zelo nedemokratično potezo vodstva stranke SDS, saj se na razrešitev ne morejo niti pritožiti oziroma vložiti ugovora, ob tem pa jim v SDS niso navedli razlogov za razrešitev.
“Razrešujejo nas ljudje, ki ne poznajo niti našega dela niti okolja, v katerem delujemo. Ljudje so razočarani nad potezami stranke, ki so nedopustne, žaljive in ponižujoče, zato se vrstijo številni izstopi iz stranke SDS,” je za N1 izpostavil Rems.
Razlog: v SDS so razrešili vodstvo občinskega odbora na čelu s predsednikom Markom Remsom in podpredsednico Natalijo Pečar. Iz stranke SDS so sporočili, da je bilo vodstvo občinskega odbora razrešeno zaradi "izjemno slabega rezultata na jesenskih lokalnih volitvah," poroča portal N1.
Razrešeni predsednik OO SDS Duplek Marko Rems meni, da so v občinskem odboru lojalno služili stranki, opravljali marsikatero prostovoljno delo, zato se mu zdi, da je tak način razrešitve neprimeren. “Tako se z ljudmi ne dela,” je dodal in poudaril, da gre za zelo nedemokratično potezo vodstva stranke SDS, saj se na razrešitev ne morejo niti pritožiti oziroma vložiti ugovora, ob tem pa jim v SDS niso navedli razlogov za razrešitev.
“Razrešujejo nas ljudje, ki ne poznajo niti našega dela niti okolja, v katerem delujemo. Ljudje so razočarani nad potezami stranke, ki so nedopustne, žaljive in ponižujoče, zato se vrstijo številni izstopi iz stranke SDS,” je za N1 izpostavil Rems.
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
6 komentarjev
Kaj pa vem
Na novi 24 tv zadnje čase gledamo le še Branka Grimsa in Aleša Primca.
MEFISTO
Povzetek poročila Igorja Kršinarja, znamenitega raziskovalnega novinarja nizko nakladnega poltikantskega tabloida REPORTER v lasti medijskega tajkuna Odlazka, ki si izključno z obrekovanjem SDS in Janeza Janše služi svoj vsakdnji kruhek.
rasputin
Mefisto, nepomembno je, kdo je zadevo dal v javnost. Pomembno je, ali je res ali ni. Skušaš igrati na karto predsodkov. To deluje na plitke duhove, dejstev pa ne more spremeniti.
Hribarjev Rafko
Kaj si že hotel povedati? Če hočeš komentirati Reporter, po pejd tja. Trenutno si pa na Domovini.
Realist
Predlagam da se povežejo z gibanjem Povežimo Slovenijo. Škoda bi bilo njihove volje za skupno dobro. Naslednje volitve si zaslužijo svežega vetra.
rasputin
To je trenutek resnice za vodstvo občinskega odbora stranke SDS Duplek, podoben trenutku, ko je hlapec Jernej spoznal, da je samo hlapec, ki mora molče delati, sadove njegovega vseživljenskega dela pa uživajo drugi.
JJ je car, člani njegove stranke pa so le ovčice, ki se jih odkriža, če se mu tako zljubi.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.