Hrvaška z novim letom vstopa v Schengen

Uredništvo

Vir foto 1, 2: pixabay.com

Hrvaška bo novo leto praznovala tudi z vstopom v schengensko in evrsko območje. To bo osma širitev schengenskega območja in prva po 11 letih. Hrvati so se na uvajanje nove valute trudoma pripravljali tekom leta, od septembra velja tudi obvezno dvojno označevanje cen, kot prva pripravljalna faza na evro, ki ga bodo pozdravili na prvi dan leta 2023.


Slovesnosti pridružitve v ombočji bodo potekale danes na mejnem prehodu Obrežje, ki se ga bodo udeležili hrvaški notranji minister Davor Božinović, ministrica za javno upravo v funkciji ministrice za notranje zadeve Sanja Ajanović Hovnik ter v.d. generalnega direktorja policije Boštjan Lindav.


Jutri, 1. 1. 2023, pa se bodo srečali predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen, hrvaški premier Andrej Plenković in predsednica RS Nataša Pirc Musar.

Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki