Hrvaška z novim letom vstopa v Schengen
Hrvaška bo novo leto praznovala tudi z vstopom v schengensko in evrsko območje. To bo osma širitev schengenskega območja in prva po 11 letih. Hrvati so se na uvajanje nove valute trudoma pripravljali tekom leta, od septembra velja tudi obvezno dvojno označevanje cen, kot prva pripravljalna faza na evro, ki ga bodo pozdravili na prvi dan leta 2023.
Slovesnosti pridružitve v ombočji bodo potekale danes na mejnem prehodu Obrežje, ki se ga bodo udeležili hrvaški notranji minister Davor Božinović, ministrica za javno upravo v funkciji ministrice za notranje zadeve Sanja Ajanović Hovnik ter v.d. generalnega direktorja policije Boštjan Lindav.
Jutri, 1. 1. 2023, pa se bodo srečali predsednica Evropske komisije Ursula von der Leyen, hrvaški premier Andrej Plenković in predsednica RS Nataša Pirc Musar.
1 komentar
rasputin
10 let prepozno. To je aroganca Bruslja, ki se obnaša do držav evropskega jugovzhoda, kot da gre za neka divja plemena, ki se ne morejo naučiti računalniških programov, ki jih uporabljajo obmejni organi na zunanji meji EU.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.