Haček o potencialni menjavi na čelu NSi
Po poročanju Dela naj bi ena od agencij za raziskovanje javnega mnenja merila podporo vodji poslanske skupine Janezu Ciglerju Kralju in predsedniku parlamentarne komisije za nadzor javnih financ Jerneju Vrtovcu v primeru, da bi lahko kateri od njiju na položaju predsednika stranke NSi dobil višjo podporo.
Po podatkih Mediane je podpora stranki v februarju znašala okoli 5,8 %, na lanskih volitvah pa je uspela zbrati 7 % glasov.
Po tem, ko je stranka »obtičala« med SDS in vlado, je predsednik NSi Matej Tonin izjavil, da ne bodo nikdar več sodelovali v vladi, ki jo vodi Janez Janša. Politolog dr. Miro Haček je za Delo komentiral, da je takšno sredinsko pozicioniranje za stranko brca v temo, saj si potencialne volivce delijo s stranko SDS, hkrati pa je kljub odločitvi ostala na desni sredini skupaj s SDS.
Haček ocenjuje, da menjava na čelu stranke z Vrtovcem ali Cigler Kraljem ne bi prinesla preboja, temveč bi kvečjemu ostala na istem ali se pomaknila nekoliko bolj v desno.
Po podatkih Mediane je podpora stranki v februarju znašala okoli 5,8 %, na lanskih volitvah pa je uspela zbrati 7 % glasov.
Po tem, ko je stranka »obtičala« med SDS in vlado, je predsednik NSi Matej Tonin izjavil, da ne bodo nikdar več sodelovali v vladi, ki jo vodi Janez Janša. Politolog dr. Miro Haček je za Delo komentiral, da je takšno sredinsko pozicioniranje za stranko brca v temo, saj si potencialne volivce delijo s stranko SDS, hkrati pa je kljub odločitvi ostala na desni sredini skupaj s SDS.
Haček ocenjuje, da menjava na čelu stranke z Vrtovcem ali Cigler Kraljem ne bi prinesla preboja, temveč bi kvečjemu ostala na istem ali se pomaknila nekoliko bolj v desno.
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
5 komentarjev
Mitja
prvič: NSi se mora boriti za svoj prostor pod soncem. Ali je del te bitke zamenjava predsednika stranke, je odločitev članstva in nikakor raznih dušebrižnikov ki z NSI nimajo nič razen nastrojenosti proti v raznih komentarjih.
drugič: Haček ima pravico (resnici na ljubo tako kot tudi komentatorji) povedati svoje mnenje, ki pa bi ga moral bolj utemeljiti. In tu bi bila razlika med njim in dušebrižniki.
tretjič: komentar k komentarju Neve: "Kaj pa (NSi) delajo na Komisiji za nadzor javnih financ? Toliko spornih zadev pa kar NIČ?" Lepo prosim za vsaj malo objektivnosti: NSi ima 8 poslancev; SDS pa 27. Že iz te primerjave se kaže (tudi intelektualna) moč. In da SDS ne zasede mest v komisiji ker nima predsednika? Moje prepričanje je, da je tako obnašanje podobno razvajenemu otroku. In da ne bo zgolj kritika SDS, tudi izjava Tonina, da z Janšo ne bo sodeloval, izjava ki jo bo moral lahko še pojesti.
Neva
Zbudi se NSI!!!
Neva
Trenutna politika NSi je porazna! Tako me niso razočarali še nikoli. Kaj pa delajo na Komisiji za nadzor javnih financ? Toliko spornih zadev pa kar NIČ?
Golob je dobro izpeljal okupacijo oblasti, v svoji bližini ima zaprisežene sodelavce, po večini ključnih položajev je namestil svoje ljudi, sedaj teče GENI okupacija celotne slovenske energetike, sledila bo privatizacija,.....Z davki bo izčrpal ljudi, delil bo drobtinice... huje kot v kakšne znanstvenofantastičnem filmu, kjer glavni oblastnik edini izključno razpolaga s kisikom od katerega so odvisni vsi..... NSI pa gleda kot hipnotizirana in ne ve, da je pomemben del desnice!!!!!!
Golob je pravzaprav s prevzemom vlade v teh časih utušal vse težnje normalnih gospodarstvenikov, ker če bi se kaj upirali, bi jim lepo dvignil cene energetov in bi lahko zaprli posle.... Tako ima vse na štriku s svojo totalitano obastjo - v ozadju je čista izsiljevalska politika. Dejansko se lahko upre samo še narod in zgodi ulica....in potem bodo po Slovencih tolkli razni Nenadi Jusiććććći! Narod je nor, če ne vidi kam to pelje.....
Kaj pa vem
Menim, da se Haček moti. Vrtovec bi po moje upal reči bobu bob, vendar ne na način, da si pred nosom zaloputne vrata. Dokler SDS sama ne zamenja predsednika, je desna stran prisiljena delovati z njim in ob njem. Zdaj so se stvari postavile tako, da je NSI prisiljena zamenjati predsednika, če še želi kakšno sodelovanje na desni.
MEFISTO
Gostje Ruske dače in Škrabčeve domačije ne bodo rešili Nove Slovenije.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.