Golob v Bruslju pred poslanci predstavil vizijo o zelenem prihodu in o teptanju vladavine prava s strani prejšnje vlade
Slovenski premier Robert Golobje imel danes v Strasbourgu govor poslankam in poslancem Evropskega parlamenta. Osrednje teme so bile energetska kriza v EU, zeleni prehod in širitev Unije na Zahodni Balkan ter tudi vladavina prava, kjer je predstavil svoje videnje teptanja pravne države s strani vlade Janeza Janše.
"Soočamo se s situacijo, v kateri so kršene vse mednarodne norme, kršena je suverenost države na podlagi vojaške agresije brez razloga, ta agresija ima, poleg vseh ostalih implikacij, izjemne posledice tudi na nas vse, državljanke in državljane Evropske unije, na naše gospodarstvo, ne samo energetska kriza, ne samo energetske cene, vse to je pripeljalo do tega, da smo danes soočeni, soočeni tudi z gospodarsko krizo in predvsem z zvišanjem cen na vseh področjih in rekordno inflacijo," je dejal.
Ob tem je poudaril, da bomo morali biti v EU bolj odločni, če želimo poskrbeti tudi za odpravljanje nestanovitnosti na trgu. Obenem pa bolje omejiti naraščajoče cene in biti bolj odločni v smislu zajezitve cen plina. Golob je evropskim poslancem tudi razložil, da moramo zgraditi več sončnih kolektorjev in več plinovodov ter boljšo energetsko mrežo in da potrebujemo tudi veliko več zmogljivosti v smislu shrambe energije, tako da bomo lahko povezali več teh virov energije. "To je edina pot naprej. Če bomo delovali drzno in odločno in bomo sposobni povezati vetrno energijo severa s sončno energijo juga ter to podprli tudi z vodikom in ustrezno energetsko shrambo, potem v naslednjih desetih ali petnajstih letih lahko postanemo popolnoma energetsko neodvisni in obnovljivi Evropi. To je vizija," je navedel.
Premier Golob je pozdravil tudi napore evropskega parlamenta, da se proces širitve EU pospeši, tudi na področju zahodnega Balkana, ter poudaril, da v Sloveniji vse politične strukture močno podpirajo, da se v Bosni in Hercegovini ta proces prestavi v višjo prestavo.
Dotaknil se je tudi vladavine prava in pri tem omenil osebno zgodbo ter dejal, je bil zadovoljen s svojim življenjem, dokler ni spoznal, da prejšnja vlada uničuje vladavino prava s sovražnim govorom, slabitvijo pravosodnega sistema in poseganjem v medije. Zato je stopil iz svoje cone udobja in vstopil v politiko, saj je spoznal, da se o vladavini prava ne pogajamo, ampak jo je treba uveljaviti, kar je odgovornost vseh v političnem sistemu.
"Soočamo se s situacijo, v kateri so kršene vse mednarodne norme, kršena je suverenost države na podlagi vojaške agresije brez razloga, ta agresija ima, poleg vseh ostalih implikacij, izjemne posledice tudi na nas vse, državljanke in državljane Evropske unije, na naše gospodarstvo, ne samo energetska kriza, ne samo energetske cene, vse to je pripeljalo do tega, da smo danes soočeni, soočeni tudi z gospodarsko krizo in predvsem z zvišanjem cen na vseh področjih in rekordno inflacijo," je dejal.
Ob tem je poudaril, da bomo morali biti v EU bolj odločni, če želimo poskrbeti tudi za odpravljanje nestanovitnosti na trgu. Obenem pa bolje omejiti naraščajoče cene in biti bolj odločni v smislu zajezitve cen plina. Golob je evropskim poslancem tudi razložil, da moramo zgraditi več sončnih kolektorjev in več plinovodov ter boljšo energetsko mrežo in da potrebujemo tudi veliko več zmogljivosti v smislu shrambe energije, tako da bomo lahko povezali več teh virov energije. "To je edina pot naprej. Če bomo delovali drzno in odločno in bomo sposobni povezati vetrno energijo severa s sončno energijo juga ter to podprli tudi z vodikom in ustrezno energetsko shrambo, potem v naslednjih desetih ali petnajstih letih lahko postanemo popolnoma energetsko neodvisni in obnovljivi Evropi. To je vizija," je navedel.
Premier Golob je pozdravil tudi napore evropskega parlamenta, da se proces širitve EU pospeši, tudi na področju zahodnega Balkana, ter poudaril, da v Sloveniji vse politične strukture močno podpirajo, da se v Bosni in Hercegovini ta proces prestavi v višjo prestavo.
Dotaknil se je tudi vladavine prava in pri tem omenil osebno zgodbo ter dejal, je bil zadovoljen s svojim življenjem, dokler ni spoznal, da prejšnja vlada uničuje vladavino prava s sovražnim govorom, slabitvijo pravosodnega sistema in poseganjem v medije. Zato je stopil iz svoje cone udobja in vstopil v politiko, saj je spoznal, da se o vladavini prava ne pogajamo, ampak jo je treba uveljaviti, kar je odgovornost vseh v političnem sistemu.
Povezani članki
Zadnje objave
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
Ekskluzivno za naročnike
Rajski vrt ali mala slovenska družbenopolitična zoologija
25. 6. 2026 ob 6:00
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
3 komentarjev
helena_3
Sem zasledila eni dv e sliki na twitterju. Prav veliko zanimanja zanj pa ni bilo - je bolj stolom govoril.
Sem že nameravala pohvalit njegovo frizuro - ostrižen dosti bolj "normalen" zgleda. Ampak se je videlo na sliki, da mu pleša tudi kar lepo poganja. Bogi no! Cone NEUDOBJA mu bo še frizuro uničila. Kaj bo dobil za nagrado od globoke države, pa nikoli ne bomo izvedeli.
Pa nič ne zgleda, da ga je kaj sram, ko laže. Vsaj na zunaj. Kaj se znotraj v njem dogaja ali kaj se še bo (karma pa to) - tudi nikoli ne bomo izvedeli. Saj vsaj mene to niti ne zanima - sam bo moral opraviti z vestjo, kot vsak izmed nas. Nič mu nisem nevoščljiva. Največ je vredna čista vest.
korosec.france
IN GA NI BILO,
NE POSLANKE ,NE POSLANCA IZ R.SLOVENIJE,
KI BI KULTURNO VSTAL/A IN ETIČNO ZGRMEL/A V MIKROFON,
DA NE DOVOLI BLATENJA, ŽALJENJA IN LAGANJA O SLOVENIJI
PRED VSEM SVETOM NAVADNEMU SKORUMPIRANEMU ROKOMAVHU ! ?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Seveda, vemo, da mu je bilo naročeno, da svinja po prejšnji vladi, ampak Ljudje,
svinjanje, krivo obtoževanje in laganje ne sme biti politika v evrouniji !
helena_3
Gospod France, ni bilo čisto tako: Romana Tomc mu jih je dobro nadrobila! Bogovič ga je pa spomnil na tisto "čevlje sodi naj kopitar!" Ker se je Golob nekaj v kmetijstvo vtikal, pa pojma nima o tej temi.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.