Golob v Bruslju pred poslanci predstavil vizijo o zelenem prihodu in o teptanju vladavine prava s strani prejšnje vlade

Uredništvo

FB profil stranke Gibanje Svoboda
Slovenski premier Robert Golobje imel danes v Strasbourgu govor poslankam in poslancem Evropskega parlamenta. Osrednje teme so bile energetska kriza v EU, zeleni prehod in širitev Unije na Zahodni Balkan ter tudi vladavina prava, kjer je predstavil svoje videnje teptanja pravne države s strani vlade Janeza Janše.

"Soočamo se s situacijo, v kateri so kršene vse mednarodne norme, kršena je suverenost države na podlagi vojaške agresije brez razloga, ta agresija ima, poleg vseh ostalih implikacij, izjemne posledice tudi na nas vse, državljanke in državljane Evropske unije, na naše gospodarstvo, ne samo energetska kriza, ne samo energetske cene, vse to je pripeljalo do tega, da smo danes soočeni, soočeni tudi z gospodarsko krizo in predvsem z zvišanjem cen na vseh področjih in rekordno inflacijo," je dejal.

Ob tem je poudaril, da bomo morali biti v EU bolj odločni, če želimo poskrbeti tudi za odpravljanje nestanovitnosti na trgu. Obenem pa bolje omejiti naraščajoče cene in biti bolj odločni v smislu zajezitve cen plina. Golob je evropskim poslancem tudi razložil, da moramo zgraditi več sončnih kolektorjev in več plinovodov ter boljšo energetsko mrežo in da potrebujemo tudi veliko več zmogljivosti v smislu shrambe energije, tako da bomo lahko povezali več teh virov energije. "To je edina pot naprej. Če bomo delovali drzno in odločno in bomo sposobni povezati vetrno energijo severa s sončno energijo juga ter to podprli tudi z vodikom in ustrezno energetsko shrambo, potem v naslednjih desetih ali petnajstih letih lahko postanemo popolnoma energetsko neodvisni in obnovljivi Evropi. To je vizija," je navedel.

Premier Golob je pozdravil tudi napore evropskega parlamenta, da se proces širitve EU pospeši, tudi na področju zahodnega Balkana, ter poudaril, da v Sloveniji vse politične strukture močno podpirajo, da se v Bosni in Hercegovini ta proces prestavi v višjo prestavo.

Dotaknil se je tudi vladavine prava in pri tem omenil osebno zgodbo ter dejal, je bil zadovoljen s svojim življenjem, dokler ni spoznal, da prejšnja vlada uničuje vladavino prava s sovražnim govorom, slabitvijo pravosodnega sistema in poseganjem v medije. Zato je stopil iz svoje cone udobja in vstopil v politiko, saj je spoznal, da se o vladavini prava ne pogajamo, ampak jo je treba uveljaviti, kar je odgovornost vseh v političnem sistemu.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki