Golob o interpelaciji: "Glavni sta reforma zdravstvenega sistema in draginja, vse ostalo je za nas norčevanje iz ljudi"
Predsednik vlade Robert Golob se je udeležil seje strateškega sveta za prehrano. Na njej je bilo govora o tem, da bi se imenovala posebna recenzijska skupina, ki bo nadzirala smernice in vključila trende zdrave prehrane v šolske institucije. V šole bi uvedli tudi primere dobrih praks, kot so eko vrtovi in nabava kakovostne in zdrave hrane, problem pomanjkanja kuharjev pa bi rešili z uvedbo centralnih kuhinj.
V okviru novinarske konference pa se je Golob dotaknil tudi pred kratkim napovedane interpelacije vlade, ki so jo vložili v SDS. "Ljudje nam mandata zagotovo niso zaupali zato, da se bo celotna politika zdaj dva meseca ukvarjala z nekim muzejem," je dejal. "Mandat smo dobili zato, da se ukvarjamo z reformo zdravstvenega sistema, da bo deloval, mandat smo dobili zato, da se ukvarjamo z energetsko in prehransko draginjo", je še povedal.
Ti dve področji bosta glavni fokus vlade: "Vse ostalo je za nas norčevanje iz ljudi in norčevanje iz resnih težav, s katerimi se soočajo ljudje". Dodal je, da se bodo do interpelacije sicer vsebinsko najprej opredelili na vladi. Ministrstva pa so po njegovih besedah pozvana, da pripravijo odgovore. Dva glavna očitka SDS letita na ukinitev muzeja slovenske osamosvojitve in urada za demografijo, na kar je Golob odgovoril: "Ali sta res ti dve temi nekaj, kar v tem trenutku zadeva večino Slovenk in Slovencev".
V okviru novinarske konference pa se je Golob dotaknil tudi pred kratkim napovedane interpelacije vlade, ki so jo vložili v SDS. "Ljudje nam mandata zagotovo niso zaupali zato, da se bo celotna politika zdaj dva meseca ukvarjala z nekim muzejem," je dejal. "Mandat smo dobili zato, da se ukvarjamo z reformo zdravstvenega sistema, da bo deloval, mandat smo dobili zato, da se ukvarjamo z energetsko in prehransko draginjo", je še povedal.
Ti dve področji bosta glavni fokus vlade: "Vse ostalo je za nas norčevanje iz ljudi in norčevanje iz resnih težav, s katerimi se soočajo ljudje". Dodal je, da se bodo do interpelacije sicer vsebinsko najprej opredelili na vladi. Ministrstva pa so po njegovih besedah pozvana, da pripravijo odgovore. Dva glavna očitka SDS letita na ukinitev muzeja slovenske osamosvojitve in urada za demografijo, na kar je Golob odgovoril: "Ali sta res ti dve temi nekaj, kar v tem trenutku zadeva večino Slovenk in Slovencev".
Povezani članki
Zadnje objave
Vlada je sprejela sklep o (ponovni) ustanovitvi Muzeja slovenske osamosvojitve
23. 6. 2026 ob 20:13
V Ljubljani nas do referenduma loči še 18 dni – kakšno bo sporočilo županu?
23. 6. 2026 ob 17:51
Dan državnosti v Arboretumu: sveta maša za domovino in Prifarski muzikanti
23. 6. 2026 ob 15:55
Novi šef Fursa napoveduje manj represije, več dialoga
23. 6. 2026 ob 13:25
Kako pristopiti k sprejemanju odločitev in odgovornosti
23. 6. 2026 ob 12:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 250: Naša odgovornost je ohranjati živ spomin
6. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
Peter Klepec
Vic dneva: ker je problem pomanjkanja dobrih kuhinj in kuharjev - se uvaja kantina.
Namesto, da bo mularija jedla dobro hrano po trznem principu (vzames tisto, kar rad jes in trg poskrbi za to, da to tudi dobis), bo dobila kantinsko postano corbo, ki bo povecini romala v smeti. Bo pa zato zastonj.
helena_3
Nekam dolgo se že ukvarjate s tem fokusom, no.
Kaže, da vam bolj ležijo prehranske navade državljank in državljanov in vesoljske investicije.
Slovenci smo se pod tisočletno tujo vladavino obdržali kot narod, ker so imele družine veliko otrok in narodno zavest. Te preproste resnice pa dr. znanosti še ni osvojil.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.