Francija ustanavlja jedrsko zavezništvo, v katerem je tudi Slovenija

Uredništvo

Trinajst evropskih držav se bo v torek sestalo v Stockholmu, na sestanku pa naj bi ustanovili "jedrsko zavezništvo". Pobudnica sestanka je Francija, med udeleženimi pa naj bi bila tudi Slovenija, pišejo na portalu N1info.si.

Teme sestanka bodo po poročanju Euractiva priprava reforme evropskega trga z elektriko, nizkoemisijski vodik, pa tudi jedrska energija. Francija naj bi si predvsem želela, da se pripozna prispevek jedrske energije v prizadevanjih za izpolnitev podnebnih ciljev ter energetsko varnost v Evropi. Udeleženci torkovega sestanka bodo podpisali tudi deklaracijo, katere vsebina pa za zdaj ni jasna.

Tako tudi ni jasno, kaj točno naj bi prineslo zavezništvo v nastajanju. Na sestanku bo tudi Hrvaška, ki pa jedrsko energijo dobiva iz Krškega. Poleg Francije, Slovenije in Hrvaške bodo na sestanku še predstavniki Bolgarije, Finske, Madžarske, Italije, Nizozemske, Poljske, Češke, Slovaške in Švedske.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki