Fides in ministrstvo parafirala dogovor, stavke jutri najverjetneje ne bo
Mediacija med ministrstvom za zdravje ter Sindikatom zdravnikov in zobozdravnikov Fides, ki jo je vodilo Slovensko zdravniško društvo, je bila uspešna. Fides in ministrstvo sta parafirala dogovor, tako da stavke jutri ne bo.
"Mediacija je bila uspešna, sporazum med obema pogajalskima skupinama je bil dosežen, parafiran, in s tem smo v Slovenskem zdravniškem društvu svojo misijo izvršili. Ocenjujemo jo kot uspešno. Seveda pa morata zdaj glavni stavkovni odbor na eni strani in vlada na drugi strani parafirani sporazum izpeljati," je v izjavi za javnost po mediaciji dejal Radko Komadina, predsednik Slovenskega zdravniškega društva.
Komadina je med drugim povedal, da je bilo stavkovnih zahtev pet ter da sta obe strani uspeli zbližati stališča toliko, da je lahko prišlo do parafiranja sporazuma. Ker spornih različnih stališč ni več, tudi ni več razlogov za nadaljnje stavkovne aktivnosti, je še dodal.
"Mediacija je bila uspešna, sporazum med obema pogajalskima skupinama je bil dosežen, parafiran, in s tem smo v Slovenskem zdravniškem društvu svojo misijo izvršili. Ocenjujemo jo kot uspešno. Seveda pa morata zdaj glavni stavkovni odbor na eni strani in vlada na drugi strani parafirani sporazum izpeljati," je v izjavi za javnost po mediaciji dejal Radko Komadina, predsednik Slovenskega zdravniškega društva.
Komadina je med drugim povedal, da je bilo stavkovnih zahtev pet ter da sta obe strani uspeli zbližati stališča toliko, da je lahko prišlo do parafiranja sporazuma. Ker spornih različnih stališč ni več, tudi ni več razlogov za nadaljnje stavkovne aktivnosti, je še dodal.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
rasputin
Vroče - hladno, vroče - hladno ...
Naj bomo zdaj srečni, ker smo spet v fazi hladno?
Že jutri bo lahko spet vroče.
Kaj sta se vlada in Fides zmenila, je, kot kaže, tajnost.
Je vlada priznala, da je politika odgovorna za kaos v zdravstvu in ne zdravniki?
So zdravniki priznali, da so nekateri med njimi tudi politiki, ponavadi kar ministri?
So plače in ugled zdravnikov glavni problem slovenskega zdravstva?
Zakaj nihče ne pove, kje se je zalomilo?
Zakaj nihče ne predlaga rešitev?
Je Golobovo demagaoško čvekanje na ulici med protestniki, ki so stavkajo proti nikomur, da mora prisluhniti vsem, da bo potem moč najti prave rešitve, lahko pot do sanacije zdravstva?
Bomo zdravstvo reševali na ulici?
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.