Februarski dvig pokojnin daleč od želja upokojencev. ZDUS: Dovolj je šparanja na upokojencih

Uredništvo

depositphotos.com
Minister za delo Luka Mesec je dejal, da bo februarska redna uskladitev pokojnin takšna, kot jo določa zakon, kar pomeni, da se bodo pokojnine dvignile za 4,9 odstotka. To pa je daleč od zahtev zveze društev upokojencev za 7,1-odstoten dvig.

Po besedah predsednika zveze Janeza Sušnika je namreč presenetljivo, da se letos vse strukture v javnem sektorju javljajo k izboljšanju plačnega položaja. “Upokojenci s 4,9-odstotnim rednim dvigom pokojnin v februarju nismo zadovoljni. Dovolj je šparanja na upokojencih,” je dejal.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki