Danes ponovno glasovanje o predsedniku državnega sveta

Uredništvo

www.ds-rs.si
Po neuspelem glasovanju o tem, kdo bo vodil državni svet, ki je potekalo pred tednom dni, sledi danes ponovno glasovanje.

Tudi tokrat bodo glasovali o treh kandidatih. Spet bosta kandidirala predstavnik delodajalcev Marko Lotrič in predstavnik iz vrst negospodarskih dejavnosti, Jožef Školč, sicer nekdanji predsednik državnega zbora. Pridružil se jima bo tudi predstavnik lokalnih interesov, Dejan Crnek, sicer ljubljanski podžupan.

Za zmago je potrebno prejeti 21 glasov, kar pred tednom dni ni uspelo nobenemu izmed kandidatov. Namesto Crneka je takrat za predsednika državnega sveta kandidiral Bojan Kekec, tudi on kot predstavnik lokalnih interesov, a je izpadel že v prvem krogu.
Naroči se Doniraj Vse novice Za naročnike

Povezani članki