Bolnišnica Izola bo sprejemala tudi hrvaške državljane
Hrvaška in Slovenija podpisujeta sporazum, ki bo s tem, ko bodo življenjsko ogroženi pacienti prepeljani v najbližjo bolnišnico, reševal življenja.
“S sporazumom se vzpostavlja čezmejno sodelovanje pri zagotavljanju nujne medicinske pomoči in bolnišničnega zdravljenja med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško, da bi zagotovili boljši dostop do nujne medicinske pomoči in bolnišničnega zdravljenja za osebe, ki na obmejnem območju potrebujejo nujno medicinsko pomoč in zagotovitve kontinuitete medicinske pomoči tem osebam,” so za N1 pojasnili na ministrstvu za zdravje.
Hrvaška bo lahko v SB Izola napotila le prebivalce in turiste s področja hrvaške Istre, kar pomeni iz mesta Umag, Novigrad, Buje, občine Brtonigla, Grožnjan in Oprtalj. Tam živi okoli 320.000 prebivalcev, v času turistične sezone pa se število ljudi še podvoji.
Bolnišnica Izola je namreč v primerjavi s Puljsko bolnišnico prebivalcem omenjenih občin občutno bližje, prav čas pa je v primerih življenjske ogroženosti ključen za preživetje bolnika. Tako bodo v Izoli obravnavali bolnike s srčnim infarktom, možgansko kapjo ali politravmo.
Bolnike bodo v Izolo pripeljali z reševalnim vozilom, Hrvaška bo stroške prevoza pokrila za svoje zavarovance, za slovenske bo stroške prevoza plačal Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije, “za tuje bodo stroške obračunali na podlagi listin”. Enako bo veljalo tudi za stroške zdravljenja.
“S sporazumom se vzpostavlja čezmejno sodelovanje pri zagotavljanju nujne medicinske pomoči in bolnišničnega zdravljenja med Republiko Slovenijo in Republiko Hrvaško, da bi zagotovili boljši dostop do nujne medicinske pomoči in bolnišničnega zdravljenja za osebe, ki na obmejnem območju potrebujejo nujno medicinsko pomoč in zagotovitve kontinuitete medicinske pomoči tem osebam,” so za N1 pojasnili na ministrstvu za zdravje.
Hrvaška bo lahko v SB Izola napotila le prebivalce in turiste s področja hrvaške Istre, kar pomeni iz mesta Umag, Novigrad, Buje, občine Brtonigla, Grožnjan in Oprtalj. Tam živi okoli 320.000 prebivalcev, v času turistične sezone pa se število ljudi še podvoji.
Bolnišnica Izola je namreč v primerjavi s Puljsko bolnišnico prebivalcem omenjenih občin občutno bližje, prav čas pa je v primerih življenjske ogroženosti ključen za preživetje bolnika. Tako bodo v Izoli obravnavali bolnike s srčnim infarktom, možgansko kapjo ali politravmo.
Bolnike bodo v Izolo pripeljali z reševalnim vozilom, Hrvaška bo stroške prevoza pokrila za svoje zavarovance, za slovenske bo stroške prevoza plačal Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije, “za tuje bodo stroške obračunali na podlagi listin”. Enako bo veljalo tudi za stroške zdravljenja.
Povezani članki
Zadnje objave
Ko se resnično zatresejo temelji države in zemlje: dvojni potres v Venezueli
28. 6. 2026 ob 18:21
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
[Duhovna misel] Ali Jezus vihti meč?
28. 6. 2026 ob 6:00
Ekskluzivno za naročnike
Vikis je vse skladbe ustvaril ob misli na svoj dom, na domovino
28. 6. 2026 ob 12:00
Bevk je največ del napisal v kamri v Zakojci
28. 6. 2026 ob 9:00
Prihajajoči dogodki
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
Mučenci med slovenci – 28
19:00 - 20:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
1 komentar
Peter Klepec
Re:...Hrvaska bo placala..
Malo cudna terminologija!
Placala bo bolnikova zavarovalnica in ne drzava Hrvaska. In menda ne bo placala Sloveniji, ampak tej bolnici.
Ali je pa tudi to sfuzlano, kot vecina stvari okoli zdravstva.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.