Bešič Loredan za stanje v ZD Ljubljana obtožil občino, Janković zgrožen
Minister za zdravje Danijel Bešič Loredan je zaradi kadrovskih težav v ljubljanskem zdravstvenem domu vse bolj kritičen do njegovega vodstva ter župana prestolnice Zorana Jankovića. Slednjega je v sredo obtožil, da želi zapreti dve enoti zdravstvenega doma in zemljišči, na katerih stojita, prodati.
V oddaji 24ur Zvečer je Bešič Loredan v sredo dejal tudi, da nikoli ne bo sprejel navodil župana Ljubljane, da naj pusti ZD Ljubljana pri miru. “Če v dveh letih iz zdravstvenega doma odide 30 zdravnikov, je za to odgovorno vodstvo, župan in občina, ki je ustanovitelj ZD Ljubljana,” je povedal minister.
Na besede zdravstvenega ministra so se danes odzvali tudi v kabinetu župana, kjer so zapisali, da je župan Zoran Janković zgrožen nad izjavami ministra Bešiča Loredana.
V oddaji 24ur Zvečer je Bešič Loredan v sredo dejal tudi, da nikoli ne bo sprejel navodil župana Ljubljane, da naj pusti ZD Ljubljana pri miru. “Če v dveh letih iz zdravstvenega doma odide 30 zdravnikov, je za to odgovorno vodstvo, župan in občina, ki je ustanovitelj ZD Ljubljana,” je povedal minister.
Na besede zdravstvenega ministra so se danes odzvali tudi v kabinetu župana, kjer so zapisali, da je župan Zoran Janković zgrožen nad izjavami ministra Bešiča Loredana.
Povezani članki
Zadnje objave
Na podeželju imajo počitnice drugačen ritem
24. 6. 2026 ob 18:45
Plaz očitkov: Festival Ljubljana svojih obiskovalcev ne ceni
24. 6. 2026 ob 17:01
Mnenja glede zvezde na državni proslavi ostajajo deljena
24. 6. 2026 ob 15:08
Samostojnost ni cilj; je začetek odgovornosti
24. 6. 2026 ob 14:30
[Govor, ki ga ne bo] Ob petintridesetem dnevu slovenske državnosti
24. 6. 2026 ob 12:11
KPK utišala Asto Vrečko, Lotrič opoziciji: pometite pred lastnim pragom
24. 6. 2026 ob 11:50
Ekskluzivno za naročnike
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:00
Prihajajoči dogodki
JUN
24
Odkritje novega spomenika Rudolfu Maistru
10:00 - 11:00
JUN
30
Goriški večeri
20:30 - 22:00
JUL
03
54. Festival narodno-zabavne glasbe Števerjan 2026
20:00 - 14:51
Video objave
Izbor urednika
Domovina št. 257: 35 let Slovenije – kam smo prišli?
24. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 256: Pri nekaterih je še danes prisoten smrtni strah
17. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 255: Gradnja NEK 2 je ključna
10. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 254: V šolah bi morali iskati potencial
3. 6. 2026 ob 6:10
Domovina št. 253: Konec Golobove ere
27. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 252: Župan in institucije uničujejo kulturno dediščino
20. 5. 2026 ob 6:10
Domovina št. 251: Ujetniki Darsa
13. 5. 2026 ob 6:10
2 komentarja
korosec.france
Zbiralec provizij, fukfehtar, uničevalec podjetij, uničevalec Stožic&bančna luknja, nemarni biznismen Stožic zaradi katerega so propadala podjetja in je naredil samomor človek, antičloveški kriminalec,ki zlorablja položaja in ne dovoli pogreba žrtev revolucije-ubogih Ciganov,pobitih po Sloveniji lahko počne čisto, več kot očitno vse.
Očitno lahko vsem na očeh uničuje tudi Zdravstvo in mu nihče nič ne more - in -kar je najhuje
očitno bo tudi ta globoki negativizem prispeval, da bo izvoljen še enkrat. Kdo je sezidal to človeško družbo, mi zdaj povejte čisto na kratko.Hvala vnaprej. Kam to pelje, vem sam.
Da se upira in pametuje ter izsiljuje svoje Balkanizme celo - ! - vladi triumfalne SvoboDE-to pa je nekaj zelo novega - tega pa še ni bilo.
Kučan, kakšne direktive pa so zdaj to ?
Bomo zvedeli v Lažgošah 8.Januarja dopoldan.
rasputin
Bolje bi bilo, če bil Jankovič zgrožen nad stanjem zdravstvenih domov v Ljubljani. Direktorica zdravstvenega doma nekje v Ljubljani, ki so ga zaprli, je istočasno bila lastnica zasebne zdravstvene ustanove. Najmanj, kar je moč reči, je, da je šlo za nasprotje interesov. Janković pa tega ni videl. Celo obratno, ministru je dejal, naj jo pusti pri miru. Le zakaj? Naš človek?
Vedno bolj postaja očitno, da obstaja med politično elito in vrhovi zdravstva ter dobavitelji zdravstvu nekakšno slogaštvo, kjer drug drugemu držijo štango na škodo javnega zdravstva in na škodo pacientov, ki ne sodijo med VIP paciente. Slobalkan pač.
Če jim kdo gre v zelje, pa mu nosilci in kreatorji slovenskega zdravstvenega sistema hitro pokažejo, kdo je tu gospodar. Zato tudi mediji, levi in desni, servilno pišejo o problemih v zdravstvu, kar nič ne prispeva k njihovemu reševanju. Sicer je razumljivo: Danes novinar napiše kritičen članek o stanju v zdravstvu, jutri pa se lahko znajde v bolnici s fatalno boleznijo na milost in nemilost prepuščen sistemu in ljudem, ki jih je kritiziral. Očitno bolje molčati.
Komentiraj
Za objavo komentarja se morate prijaviti.