Dobrodošli v zagrebški… pardon, cirkuški areni!

Rokometna tekma evropskega prvenstva med Slovenijo in Nemčijo je povzročila vihar v evropskem rokometu. Slovenska zveza se je na odločitev litovskih sodnikov, ki sta po koncu tekme dosodila sedemmetrovko za Nemčijo, pritožila dvakrat in zagrozila s protestnim odhodom s tekmovanja. Zaplet kaže na širši problem v rokometu, odstira pa tudi plasti razmerij moči v športu in svetu sicer.

Kaj se iz rokometne zmage nad Hrvati lahko naučimo v boju za teran, mejo …

Današnji komentar ne bo športno obarvan, četudi se tako zdi. Je pa res, da bo vključeval včerajšnjo rokometno srhljivko. Zmaga proti Hrvaški, ki mi je mimogrede vzela vsaj dve leti življenja, je strašno sladka. Ne samo zato, ker je to prva slovenska kolajna s svetovnih prvenstev v ekipnih športih naše 26-letne zgodovine, ampak tudi zato, ker je dosežena proti našim največjim rivalom.

Odzivi na bronasto zmago: “Dan o katerem bomo pravili svojim vnukom”. Hrvaški mediji: katastrofa!

Slovenska športna javnost je včeraj zvečer zastala. Slovenski rokometaši so si na svetovnem prvenstvu v Franciji na tekmi za tretje mesto priborili zgodovinsko bronasto medaljo s spektakularno zmago nad Hrvaško – 31:30.

Ta zmaga še dolgo ne bo šla v pozabo, ne le, ker je to prva kolajna na rokometnem svetovnem prvenstvu za samostojno Slovenijo, pač pa tudi zaradi poteka tekme. V zadnjih 10 minutah so naši rokometaši preobrnili rezultat, ki je sredi drugega polčasa kazal tudi do 7 golov prednosti za Hrvate.

Pregledali smo odzive v hrvaških medijih in na družabnih omrežjih ter predstavili najzanimivejše.